מה אומרים עלינו לקוחותינו מעולם הארגונים, העסקיים והציבוריים

משובים למפגש אנשים ומחשבים 30/12/10 עם גלעד יעוץ לפיתוח ארגוני והמרכז למנהיגות.

מנחים: ד"ר שמחה ליבוביץ ויהושע גלעד (ציק)

גילה טל: החברה לפיתוח הערבה-מנהלת תחום אינטרנט: נהניתי מאד חוויה מרעננת נעימה ומגבשת.

צבי (ציקי) משרד המשפטים, מנהל פרויקטים: מקום מקסים שלא הכרתי, תובנה: לערב את ה'עיוורים' בארגון. לזהות את הדרך בה אני צועד. תודה על יום מרתק. 

צבי פרנס – מנהל תכנה הריבוע הכחול – שילוב מופלא של הפעילויות ההדרכה והODT שלכם עם התשתית והתפאורה של נאות קדומים התנסות מקסימה ומלמדת . פשוט נפלא.

ישראל פינברג מרכז רפואי וולפסון – מנמ"ר- ההדגמות, הלקחים, והלמידה מצוינים!  דובר על הדינמיקה בין המנהל והצוות, היה חסר לי ההבנה של הדינמיקה בין הכפיפים. צ'יק גלעד מנחה מצויין.

ערן ויג – סלקום – מנהל מחלקת הנדסה – התובנה שאני לוקח היא החשיבות בהאצלת סמכויות,לשתף את העובדים,כי אם אין מעורבות אין מחויבות. ההתנסויות היו מצוינות והעבירו את המסר. החיבור לתנ"ך היה מאד מעשיר ומחזק.

מאיר מושקר – מנהל מערכות מידע – אורמת מערכות – דרך למידה שונה ונעימה להעברת מסרים, בטבע ובהמחשה טבעית, אני לוקח עימי את תובנת חשיבות  שיתוף הפעולה- סנרגתיות בעבודת צוות.

דפנה (מדריכה מחברת כלנית) – חוויה מאד שונה ומיוחדת. התובנה שלי : חשיבות פיתוח היכולת שלי להסתכל מסביב ולהקשיב.

איציק אביגדור- חברת חשמל – מנמ"ר – טעימת למידה נהדרת מתוך ההתנסות. דרך נפלאה להעביר מסרים. הקשר לתנ"ך ולמקורות מוסיף המון. נבוא כדי להשכיל  וגם כדי לתרום לצמיחת והתפתחות המקום.

דפנה מודיקס – חברת  גויקספונט – מנמ"ר – אהבתי מאד את שיטת הלמידה מתוך ההתנסות, ואת הדרך שבה הועברה הסדנה. אשמח לקחת לחיים במיוחד את תובנת השותפות. מצידי היה  אפשר להמשיך הלאה. נשארתי עם טעם של עוד ….אפילו האוכל היה כייף.

עופר וולפגור-חברת נס – מנהל טכנולוגיות – עבורי מרענן לצאת מהמשרד וללמוד בטבע על נושאי המנהיגות תוך תרגילים משעשעים. מסתבר שאפשר ללמוד גם כך…..

ורד גאדי בן דוד – אלוט תקשורת – מנהלת אפליקציות עסקיות- הייתה לי חוויה מאד מאד מעשירה. קצר וקולע. אני לוקחת לחיים את תובנת ההקשבה. לצ'יק  תודה על יום מלא למידה חוויות ומהנה.

דן תל ניר- לשעבר קמ"ג שורק – יועץ – אני לוקח אתי מהיום את התובנה שיתוף, הקשבה, הגדרת משימה, הגדרת מילון נתונים, דיבור ברור והעברת מסרים ברורים.

הרצל כהן – מנהל תשתיות – מעריב– מעניין מרתק פותח את הראש מועיל מאד ומהנה מאד תודה רבה.

רונן נדלר – CTO רשות שדות התעופה – התנסות ולמידה מעניינת קיבלתי תובנות רבות. וזוויות ראיה חדשות. יש צורך במפגש ארוך יותר.

מיכאל נחום – מנמ"ר חברת בורסוק – מבחינתי זה היה עוד מפגש עם אנשים שיוזמים את יצירת האפשרות להסתכל על העולם מזווית ראיה חדשות. היה מאד מוצלח. אני חושב שאתם נותנים אפשרות מאד משמעותית לאנשים להשתנות מתוך בחירה ומתוך רצון פנימי. כל הכבוד.

יואב וולף ראש מנהל טכנולוגיות – סמינר הקיבוצים – אני לוקח אתי מהיום את חשיבות האצלת סמכויות, להוביל ולא לחשוש,לשמור על רצף ובהירות.. היה מעניין מאד.

יניב כהן – מנמ"ר פייזר ישראל – אומנות ההקשבה שבה ניחן צ'יק יצרה לי חוויה חזקה. אני לוקח עמי את חשיבות ההקשבה לעצמי, לעובדים, לסביבה והקשבה להכל. ובנוסף התובנה: מה שאתה מביא זה מה שתקבל. תשמרו על הגחלת הבוערת, עלו והצליחו כל הכבוד. מאד נהניתי.

איתאל מעין – סגן מנמ"ר CTO – עירית תל אביב– בקצת הזמן שהיה לנו היו מעט תובנות, אבל מאד משמעותיות. טעימה קטנה שנותנת טעם של עוד. אנסה להביא את עובדי לסדנא כזו.

יוסי עפרוני יורוקום נוקיה – מנמ"ר – חוויה מאד מעשירה. תרמה לי לראות את תפקיד המנהל מזויות ראיה חדשה. אני לוקח את חשיבות האצלת הסמכויות, קביעת אסטרטגיה, טקטיקה, שיתוף הצוות ברציפות ובמהלך ההתקדמות.

דפנה שטסאיני – מנהלת מועדוני הדרכה בחברת אנשים ומחשבים – שיהיה לכולנו שבוע טוב ושנת פעילות מוצלחת  היה אירוע מעולה. כולם נהנו, נבחן בהמשך השנה אירוע נוסף. אשמח כמובן להיפגש, תמיד שמחה לשבת עם אנשים. ואכן היה מוצלח ומאורגן להפליא ביום חמישי. מקום מדהים , נוף וגם מזג האוויר היה בסדר.

פלי הנמר- מנכ"ל ונשיא חברת אנשים ומחשבים –  צ'יק בוקר טוב. תודה. אהבתי המשוב וההערכה. קבל תמונות יפות שלך ושל הפעילות הנפלאה שלך. היכן שאני יכול להוסיף ולעזור = בשמחה.

 

 

"בתחילת שנת 2012 יצאנו לדרך עם תכנית פיתוח מנהלים בהנחייתו של צ'יק גלעד, מנהל חברת גלעד ויועץ ארגוני בכיר.

צ'יק למד את הצרכים שלנו והכין תכנית פיתוח מנהלים ייחודית שמתאימה לנו, התוכנית תאמה את הצרכים האישיים, הארגוניים הניהוליים ואת מגבלות הזמן שלנו. צ'יק הביא אתו למפגשים ניסיון, ידע, תובנות של איש מקצוע מנוסה והצליח לקיים מפגשים יעילים ומעניינים שגשרו על פערים רבים בין האנשים. סדרת המפגשים הסתיימה בצורה טובה מאד והסיכום היה חיובי.

אני ממליץ בחום על צ'יק גלעד כיועץ ארגוני ומאמן לפיתוח מנהיגות בניהול, לכל מי שרוצה לקיים תכנית פיתוח מנהלים, להנחיית סדנאות ותכניות לפיתוח מנהלים, גם ברמה הבכירה וברמת מנהלי דרג הביניים" .

אפי חגי מנכ"ל רביב 2012

"ברצוני להודות לך על הסדנה  שהתקיימה בהנחיתך עבור הנהלת החטיבה הבנקאית בבנק דיסקונט.  הסדנה היוותה חוליה ראשונה במסלול הטמעת תפיסת הקמעונאות בחטיבה. פעילות השטח בהנחיתך הייתה מלאה בתובנות והארות בשילוב פעילות חוויתית ומקורית. נשמח לבחון אפשרות לקיום סדנאות נוספות בבנק בעתיד".

בברכה רמי שטייף מנהל אגף פיתוח והדרכה בבנק דיסקונט

"ההנחיה של ציק גלעד היתה מאד אפקטיבית וחזרנו עם חווית למידה משמעותית. סדנת ODT  הייתה מאד אפקטיבית ומוצלחת. בהמשך קיימנו עם צ'יק  תהליך פיתוח מנהלי מחלקות ותאום ממשקים. התוצאה והתפוקה הייתה מצוינת ומאלפת, ובעקבותיה הייתה התקדמות יישומית בשיתוף הפעולה בין מנהלי המחלקות והצוותים השונים.

במקביל עבד צ'יק עם הממשקים השונים של אותם הצוותים. קיבלנו ערך גבוה של ההשקעה המקצועית.  צ'יק עובד במקצועיות, במסירות ומחויבות רבה ורגישות אנושית עמוקה . נהנינו מאוד לקבל ממנו שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר". 

ענת רוסט מנהלת מש"א מגן אקו אנרג'י 2012

"אני יכול להמליץ על יהושע גלעד (צ'יק) כיועץ ארגוני בכיר במחויבות הבלתי מתפשרת שלו לתוצאות ואפקטיביות בתהליך. צ'יק נושא אחריות רבה בתהליך, מכין את עצמו ואת השותפים לעבודה באופן יסודי ויעיל, במחויבות שאין לראות בה כמובן מאליו, בשעות לא שגרתיות כנדרש, מצליח לרתום את השותפים לרוח עבודתו המחויבת. לצ'יק יכולת הבנה עמוקה באבחון של המצב ההתפתחותי של הארגון והתאמת אסטרטגיה למטרות התהליך.

אני כגורם ברשות המקומית ראיתי ערך גבוה של תרומתו המקצועית של צ'יק גלעד הן להשגת התוצאות לשביעות רצון המזמין, והן בהתמודדות המקצועית מול התנגדויות שונות בתהליך הצמיחה וההתחדשות.

צ'יק גלעד יועץ ארגוני ערכי שמביא אפקטיביות ומחויבות לתוצאה שהלקוח ביקש".

בברכה, אופיר צימרינג – עובד סוציאלי קהילתי  מועצה אזורית רמת הנגב       

"יהושע גלעד שימש במכון לייעוץ ארגוני כיועץ ארגוני בכיר ומרצה בכיר, ותפקד ברמה גבוהה, בשורה הראשונה של היועצים במכון. לקוחות המכון הביעו שביעות רצון גבוהה משרותיו, בהביאו לעבודת הייעוץ ידע מקצועי מתקדם ביותר ויכולת מקצועית גבוהה, באחריות, מחויבות ומעורבות גבוהה להצלחת לקוחותיו!

אני ממליץ לכל אחד לראות ביהושע גלעד יועץ ארגוני בכיר שראוי להיעזר בשרותיו הטובים ומשוכנע אני שלא תתאכזבו. המכון לייעוץ ארגוני תק"מ ממשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עמו כהערכה ליכולתו המקצועית והאישית."

ישעיהו גביש, מנהל המכון לייעוץ ארגוני תק"מ

ציק גלעד שלום

"אני מבקש להביע את הערכתי המקצועית על תרומתך הרבה לפיתוח המקצועי של עובדי ההוראה בכלל וסגני המנהלים בפרט. התרשמתי מאוד מעבודת ההכנה הרבה שהשקעת טרם פתיחת קורס סגני המנהלים, טרחת להכיר כל משתתף ולהכין את הקורס בהתאם לצורך המשתלמים כמו כן השקעת מחשבה ושעות רבות של תמיכה למשתלמים תוך כדי הקורס.

התוצאה הייתה: הצמחת מנהיגים בתוך בתי הספר. עבודות הסיכום של המיזמים שהובילו סגני המנהלים מעידים על הצלחה רבה!! אני בטוח שמערכת החינוך תזכה ותדע ליהנות מכישוריך".

בהוקרה רבה חיים וינרב מפקח השתלמויות מחוז תל אביב משרד החינוך

"שלום רב לך צ'יק – מאמן בכיר לפיתוח מנהיגות בניהול המרכז למנהיגות

בהמשך לסדנא שערכת עבור הצוותים הבכירים במנהלות האזור של בנק הפועלים בחודש שעבר, ראיתי לנכון להודות לך על הסדנה המצויינת, במיוחד לאור העובדה שמדובר במנהלים בכירים שלא נפתחים בקלות, אשר שתפו פעולה באופן יוצא מן הכלל. הפידבקים שקבלתי מהמנהלים היו מצוינים והם נהנו מאד מהסדנה. אשמח להמשיך לעבוד אתך גם בעתיד".

שרמן גולן – סגן מנהל מחלקת ניהול מכירות – החטיבה הקמעונאית – בנק הפועלים

"צ'יק גלעד היה מדריך מעולה אשר התחבר לקבוצה ויצר דינמיקה חיובית; הקדמה פתיחה חשובה וטובה שנתנה קודי התנהגות להמשך היום; (טלפונים, השתתפות פעילה והתייחסות וכו'), התוכן היה לא עמוס מדי, מסרים שקשורים לעבודה ושאנו כמנהלים נוכל להשתמש בהם – עלו, האנשים ברובם המכריע נהנו ולפי שיחת הסיכום ומשובים טלפוניים של האנשים כל אחד לקח אתו משהו הביתה. אני חושב שבסיכום ניתן להגיד שהיה אירוע מוצלח. תודה רבה".

גלעד מנהל מח' הסחר של קצנשטיין אדלר

"לציק היקר, עברנו אתך סדנה קצרה אמנם, אך כזו שממלאת אותך לשנים רבות. למדנו המון, העשרת אותנו, ועל כך אנחנו אסירי תודה. שמור על עצמך, ועל הגחלת המיוחדת שלך הבוערת ומאירה תמיד".

סא"ל שגיא, מפקד טייסת תעופה חיל האויר רמת דוד

"תודה מיוחדת לשני המנחים המעולים שהנחו את הסדנה, צ'יק גלעד ואודי מילוא, שתרמו מניסיונם והידע הרב שלהם, שמחת החיים ואהבת הלימוד וגרמו ליום ההדרכה המיוחד הזה להגיע לשיאים חדשים. זה יום הדרכה המשאיר טעם חזק של עוד".

רננה מוסנה, סמנכ"ל משאבי אנוש EFD רשת ביתילי 2007

"אני חושב שהיום אפשר למנהלים באגף הזדמנות להתפתחות כמובילי הצוות, כרועי הצאן, ע"י מראות שהצבת בפניהם, הן על עצמם כמנהלים והן על מה שקורה בצוות שלהם. התגובות היו מאוד נלהבות, היה ברור מהדברים שהאנשים עברו חוויה משמעותית. כולם ציינו את ההנחייה המרתקת שלך צ'יק, ואת הדברים הרבים שלמדו ממך לאורך כל היום.

תודה לך על יום מקסים, שהונחה ביד אומן, את היכולת שלך להעביר יום כזה בנועם ובאווירה טובה, לצד האתגור האישי והקבוצתי. בנוסף, אני רוצה לדבר אתך על המשכיות ומינוף מה שעשינו היום, אפרופו האמירה שלך בתחילת היום על שיטה. בהחלט ייתכן שאקרא לך לדגל שוב, כי ברור שהיה חיבור טוב בינך לקבוצה. שמחתי להכיר אותך, ולהיות חלק מהחוויה המהנה והמחכימה".

 שרון מנהל הדרכה חברת קרגל

"היי צ'יק שאפו. ממש ריגשת אותי, אני מעביר ברשותך את המשוב לדסי כדי שתתעד יחד עם התמונות בתיק משובים ואולי גם באתר. ושוב יישר כח גדול. אני יודע שזה לא היה פשוט ואתה הוכחת לי שוב שיש על מי לסמוך תודה על השקעתך".

ד"ר שמחה ליבוביץ מנהל המרכז למנהיגות

"תודה לאשר וצ'יק על יום למידה מעולה לכל אחד מאתנו. טוב להדבק מחבר'ה כמוכם. תמשיכו להצליח עם המסר החשוב שלכם. תודה על מפגש למידה מרתק מעצים מהנה מאיר עיניים. צ'יק היקר היה מרשים מהנה ומאתגר. בטוחנו כי תרמת לנו רבות בהיבט שהצגת לנו בתקווה שנדע ליישם זאת בעשייה".

חיים ציבון סמנכ"ל ראש אגף מש"ב משרד החוץ

…"הדרכת השטח של צ'יק מלאת תובנות, והארות שמרצדות בחלל המוח כמו פלשים שצורבים הזיכרון, ומשאירים סימנים מאד ברורים". "צ'יק עושה זאת עם המון ידע, ורצון להנחילו בנועם וכף". תרגיל שאיבת המים ורעיית עדר הכבשים ע"י הנהלה קמעונאית של בנק גדול, מדגים עבודת צוות ושיתוף. תודה על החוויה הלימודית השונה שבוצעה באווירה נפלאה תוך מתן הקבלות מעניינות מעולם התנ"ך" צ'יק העברת הסדנה ב'שיק'!".

מנהל הנהלת החטיבה קמעונאית – בנק דיסקונט

"ברצוני להודות לך מקרב לב על סדנת הצוות הניהולי שקיימנו אצלכם. ברצוני לציין באופן מיוחד את צ'יק גלעד היועץ הארגוני שהנחה את היום עבד עם צוות הניהול במקצועיות רבה, בחן, ובשאר רוח הראויים לציון".

ד"ר אילן פרידריך מנהל מדור ליעוץ ארגוני מחלקת מחקר – בנק דיסקונט- 2006

"אפשר לסכם את התהליך כאחד המוצלחים שהיה לי, 25 שנים אנו מקיימים פעילות משותפת למנהלים ושותפים בחברת קסלמן את קסלמן. לאחר 25 שנים קיבלנו אומץ לשנות המתכונת. בחרנו בכם לעשות את השינוי. התגובות של האנשים, המבטים, הוכיחו לנו שצדקנו. אין ספק שלבחור בכם לארגון מקצועי להעברת הכנס המיוחד כל כך הייתה האבן הראשונה בהצלחת האירוע. אין ספק שנעזר בכם גם בעתיד".

צביקה יחזקאל מנכ"ל משותף רו"ח קסלמן וקסלמן

"….זו היית חוויה מעשירה שתורמת מאד לחשיפת המנהל לחשיבות האצלת סמכויות, קביעת אסטרטגיה, גיבוש טקטיקה, רציפות וניהול הצוות בשיתופו. יום מעולה ברמה גבוהה".

יוסי עפרוני מנמ"ר – יורוקום נוקיה

"מה שאקח איתי למרחב העבודה והחיים את אומנות ההקשבה שבה ניחן צ'יק. למדנו חשיבות ההקשבה לעצמי, הקשבה לעובדים, הקשבה לסביבה, הקשבה לכל, ונוסף לקחתי את האימרה: מה שאתה לעובדים נותן זה מה שתקבל. תשמרו על הגחלת עובדת- עלו והצליחו – כל הכבוד לכם ולך צ'יק על רמת הדרכה גבוהה שכזו".

יניב כהן  מנמ"ר פייזר ישראל בע"מ

"אהבתי מאד את ההתנסויות ואת דרך ההדרכה המצויינת שלכם, אשמח לקחת למרחב העבודה והחיים את תובנת השיתוף והשותפות. יש לי טעם של עוד. והיה נחמד אם היה היו עוד פעילויות, אפילו האוכל היה מדהים".

דפנה מודיקס – מנכ"ל- גויאקספרט – חברת יעוץ לממשק משתמשים.

"צ'יק מה שאקח עמי למרחב העבודה היא החשיבות העצומה בהאצלת סמכויות, שיתוף העובדים שלי. למדתי שללא מעורבות אין מחויבות. ההתנסויות היו ממש מצוינות, והעבירו את המסרים. החיבור של האנשים ללמידה הייתה מאד מעשירה, משמעותית ומחזקת. כל הכבוד".

ערן ויג – מנהל מחלקת הנדסה – חברת סלקום

"יום  ההדרכה בהנחיתו של צ'יק גלעד היה מצויין. ההדגמות והלקחים ממש מצויינים. עיקר הסדנה עסקה ביחסים ובדינמיקה בין מנהל וצוותו. היה כדאי להאריך את היום"…..

ישראל פינברג – מנמ"ר  מרכז רפואי וולפסון חולון

"לציק ולצוות המקסים, צפיותינו מהיום היו די מתונות…. להפתעתי הרבה הפעילות המעניינת וההשקעה האישית שלך תוך מתן דוגמאות הייתה למופת. מאד נהנינו מרמת ההדרכה הגבוהה ומההשקעה בהדרכת הצוות שלי ובנתינה תשומת לב אישית. כל הדוגמאות שהבאת תאמו את רוח המקום ויצרו אוירה מקסימה. תודה רבה מכולם".

MRVELL DSPC גד מזוז- חברת

                                                                

"צ'יק בוקר טוב אני רוצה להודות לך על יום מרתק ומעניין, שונה ומיוחד.

אני שמחה שבחרנו "לצאת מהאקדמיה" לסדנת ODT לפיתוח מנהלי צוותים. המקום היה מצוין, ההפעלות היו מצוינות אני מרשה לעצמי להגיד לך תודה רבה בשם כל המשתתפים".

שירי מור – מובילת קורס מנהלי צוותים – מנהלת קהילה צאלים

                                         

הי גלעד,

"דיברתי עם זיו מנהל תחום תפעול תחנות בחברת דלק. ביום הלמידה שעסקנו בפיתוח מנהלי אזורים הסניפים והתחנות, הייתה שביעות רצון גבוהה: פעילות צוותית, דיונים וניתוחים של המשימות, אוירה הייתה נעימה ממה שהבנתי- סה"כ קלע למטרות היום.  דיברתי גם עם שני  מנהלי אזורים, הבנתי מהם שהיה יום מושקע, מעניין ומהנה. גלעד- רוצה להודות לך על ההשקעה, ההקשבה והחשיבה המעמיקה שלה ציפיתי. בזמן הקצר נראה היה כי התחברת לחברת דלק ולפעילות כמה שניתן על מנת שהעבודה עם הצוות שלי תהיה הכי ממוקדת שניתן".

גרופית שרי מנהלת הדרכה ופתוח ארגוני דלק חברת הדלק הישראלית בע"מ

"אני מודה לך על המאמץ והתרומה שתרמת לחברה שלנו ולי באופן אישי כמנכ"ל. אני בטוח כי קיים קהל נרחב בקהילת העסקים שיטה אוזן קשבת לתובנות אותן אתה מייצג. אני מאחל לך כי תצליח להגיע לקהלים אלה ונצא כולנו זוכים. תודה גדולה לך ציק".

 יוסי שחם מנכ"ל אשבל (פיתוח ויישום תכנת פריוריטי)

"בשם הנהלת המפעל ובשמי רציתי להודות לך על העבודה המקצועית ברמה הגבוהה ביותר שהגשת לנו. אין ספק כי עבודתך המסורה תרמה רבות לגיבוש צוות ההנהלה ולשיפור תפקודו, הן בטווח הקצר ובוודאי בטווח הארוך".

דני וולצוק – מנכ"ל פולישק ניר יצחק

"חוויה. אין כמו לראות את שותפך למשרד (למסדרון) משתכשכים בבוץ, קצת נרגעים. מי ייתן והכוחות שהחברה הביאו כאן פרגון הקשבה, שיתוף פעולה הבנה, מה נדרש ממנהיג – יבואו לידי ביטוי ביום יום בעבודה.

גילה מנהלת הדרכה חברת ECI

תובנות שאנחנו לוקחים מיום ההדרכה. עכשיו אקשיב הרבה יותר. היום גיליתי עד כמה אני ממש לא מקשיב בכלל…..

תכנון – סוף מעשה במחשבה תחילה. כך נחסוך הרבה כסף זמן ועצבים. אני לוקח איתי 100% אחריות אישית להצלחת הצוות שלי. למדתי היום עוצמת השותפות בעבודת צוות. אני לוקח איתי את האצלת הסמכויות. אם לא אסמוך על שותפי לצוות אנא אני בא…..?

צוות מסירת רכבים חברת כל מוביל- מרצדס

"שלא יגמר לעולם……ברק השמיים תפילת האדם. ואיזו למידה הייתה לנו. למידה כל הזמן. מלמד מעשיר צ'יק אדיר! החיבור הפשוט והבסיסי לטבע ולמקורות הפיל אסימונים בזה אחר זה על דברים שנראים טריוייליים אך גם מורכבים….למדתי על מורכבות תפקיד משאבי אנוש ועל תפקיד המנהיגות בו. הפעילות היתה מאד מהנה. באווירה פתוחה וחופשית, היה גיבוש. אך מעבר לזה חיבור/ריענון למטרות של המקצוע המורכב הזה שאנו עוסקים. צ'יק עשה אותנו צוות יחד עם הזמן והמקום אפשר להגיע לתובנות. אין כמו שיתוף פעולה ליצור פעולת הדרכה מעולה כזו".

קורס מנהלי משאבי אנוש בכירים המי"ל

"יהושע גלעד עבד עמנו בשנים 2000-2001 כיועץ ארגוני לפיתוח איכות ומצוינות בניהול וכיועץ לשיפור איכות השרות. משימתו של מר גלעד הייתה להקנות לכל עובדי החברה ערכים ונורמות של איכות ומצוינות בשרות ההסעות לחברת אינטל לכיש. דרישות חברת אינטל הן מן הגבוהות ביותר ומר גלעד הדריך ייעץ ואימן את צוות העובדים למתן שרות איכותי. ברצוני לבטא הערכה והוקרה עמוקה למקצועיותו של מר גלעד, למחויבותו הבלתי מתפשרת לאיכות ומצוינות וליחס האנושי החם והבלתי אמצעי שהביא עמו לעבודתו. בזכות כישוריו ויכולתו אני יכול להמליץ לכל חברה וארגון להיעזר בשרותיו וביכולתו המקצועית הגבוהה להטמעת איכות ומצוינות בניהול ארגון".

בהוקרה גדי אבוטבול מנכ"ל חברת הסעות הקניון המובילה של אינטל קרית גת

 "מאד השכלתי ממפגשינו המקצועיים לשיפור תפקוד צוות הנהח"ש ולשיפור שרותינו. ואני יודעת כי בזכות הדרכתך העקבית צוות הניהול למד רבות, ואני מקווה שידענו להעביר זאת לצוות. הידע שנצבר ושלעתיד נדע להשתמש בו בצורה נכונה וטובה, ואם לא שנדע לקרוא לך בזמן"… 

ורדה – מנהלת אגף הנח"ש בקיבוץ מעברות

"מודים לכם על פעילות ערכית מדהימה ומעצימה. תודה לך צ'יק מורה דרך אמיתי ומעורר השראה"!

שגיא קוממי קורס פיתוח מנהיגות נג"דים צה"ל

"ואחרון חביב לא צריך לשכוח את האדם שהדריך וליווה אותנו לאורך כל המיזם, תמך בנו, עזר לנו, ונתן לנו טיפים להמשך הדרך וזה הוא צ'יק. צ'יק גלעד החדיר בנו מוטיבציה והאמין בנו ובאמת הפך אותנו ממורים רגילים למורים מצויינים שיכולים לעשות שינוי וכמו שתמיד אמרתי והאמנתי "אם אתה רוצה אין זו אגדה".

" אין ספק שהקורס הזה תרם לי מאוד והכל בזכות מר צ'יק גלעד שנתן לנו מכל הלב. הוא הגיע אלינו מוכן, עשיר בידע, עם מטרות שרוצה להעביר. נתן לנו הזדמנות לדבר, לשוחח, לשמוע ולהקשיב לזולת וללמוד ממנו וזה היה בעזרת ה'אימונים יוצרי ההצלחה' שאימנת אותנו. למרות שהקורס היה אחרי יום עבודה ארוך ומתיש. אבל מה שבאמת היה טוב שלא הרגשתי איך הזמן עובר ואני ממליצה שכל מורה יעבור את הקורס הזה המון תודה למר צ'יק גלעד".

"אתה תותח צ'יק עם המון ידע ואתה משדר מוטיבציה ועוצמה. אני מאחל לך המון אושר ועושר וחיים בריאים ואני מקווה שכל ההשתלמויות הבית ספרית יהיו דרך ואתה תהיה המנחה שלנו כי ניתן ללמוד ממך הרבה וכל הזמן (אני המלצתי על ההשתלמות שלך למנהל בית הספר וגם למנהל הפסגה בלוד כדי שנמשיך אתך צ'יק..  תלמידך המכין לך אחלה תה".

מורים  חט"ב לוד – בקורס מנהיגות חינוכית – מורים מובילים להצלחה

"כשיצאנו לדרך היו מספר מטרות לסדנא. עמדנו בכולם מעל ומעבר. גיבוש צוות המנהלים, צמצום פערים בין מנהלים חדשים וותיקים, יצרנו נבחרת מנצחת כמו שצ'יק אמר לאורך כל הסדנא".

"המנחה צ'יק מדהים, העביר את הסדנא במקצועיות רבה וביעילות".

תודה רבה בהערכה זיו גילה – סמנכ"ל תפעול חברת דלק

צ'יק גלעד שלום

לצ'יק הצלחת להטמיע בצ'יק.    בלי להציק. אלא בחיוך עד להצחיק.

תובנות הבנות ומסקנות.   שהואילו לבן אדם כמוני ולכל הבנות.

כל הכבוד על המקצועיות והידע. על אהבת האדם שבך, כמו על הטורח והיזע.

תודה. טל רבינא מנהל חברת תקשורת משולבת

"לציק עם הרבה אכפתיות, נחישות וחדווה העברת לנו על מנהיגות ב"דקה". עם מספר אמרות שנזכור לכל החיים כמו: "הרועה שילווה אותנו בהרבה רגעים" עבודת צוות, קשב, איזונים, חום ואהבה ילוו אותנו תמיד בכל פעולה. אז תודה על יום נפלא מכולנו.

אג"ת מחלקת תכנון ודרורית מפקדת 'קצת אחרת' משטרת ישראל המטה הארצי

"תודה על מפגש פורה. פותח עיניים מעצים הקשבה, לעיוורים ולמנהיגים, לרועים ולכבשים, המון הארות בונות ניקח אותם אתנו לחיים הפרטיים והמקצועיים".

ד"ר מאיר רקוץ מנהל היחידה לרפואת שיניים לחולים מורכבים מרכז רפואי שיבא

…"למדנו מה היא מנהיגות ומצוינות בעבודת צוות, בסדנה שהועברה ע"י צ'יק גלעד הגדול מהחיים, בעל צחות לשון, והבנה מעמיקה, סובלנות רבה, תרם לנו להעמקת המודעות ולהכשרת כלים ניהוליים בעבודת צוות".

בתודה אהרון רבי מנהל מוסך עיריית תל אביב

…."חוויה מדהימה, מלאה אתגרים, פתחה את ההקשבה אצל האנשים,…היינו סקפטים מאד לגבי יום הגיבוש, בסופו של דבר התבדינו…..,עברנו יום מעמיק ממצה ומהנה מאד, היה זה יום (ODT ) מאד מיוחד מועיל מרגש למדתי הרבה על עצמי. תודה. למדו אותי המון על שיתוף פעולה, עבודת צוות היה מקסים יישר כח. המדריכים ציק וורדה מקסימים!"

צוות אגף שרשרת האספקה חברת SCI

"מאד נהנינו מיום הסדנה לראשי ועדי עובדים שבאו ללמוד על פיתוח מנהיגות, הנעת עובדים ועבודת צוות. למדנו מצ'יק הגדול, עקרונות במנהיגות ועבודת צוות. לקחנו המון לחיים ולתפקיד, צ'יק ואשר מדריכים מעולים!

היה מאד חזק. המסרים התובנות ההארות אני מקווה שנוכל ליישם. אנחנו כמניעי מוטיבציה, למדנו כי יש לשבת עם העובדים לחשוב, לתכנן ולבצע יחד! השינוי מתחיל בתכנון המשותף. בקשה רותמת- תלונה מרחיקה".

ראשי ועדי העובדים בעירית תל אביב

…."קיבלנו חינוך לצניעות, להקשבה, לא כל החכמה אצלנו…כשלנו במשימות (וזה לא רגיל אצלנו) פשוטות יחסית. אנו ביום יום עוסקים במשימות מאד מורכבות. מדוע כשלנו? כי באנו עם בטחון עצמי גבוה….אנו מקבלים בעבודה החלטות הרות גורל יותר מתכנון וביצוע הפלגה ברפסודה קטנטנה .. אף אחד לא חתם אצלנו על החכמה, ויש כל הזמן ללמוד. צניעות וענוה ודבקות המשימה.העוצמה של הביחד ושל הצוות. צ'יק תודה על ההנחיה המעולה".

יחידה ממשרד הביטחון. 2005

"לצ'יק תודה על הסדנה הנפלאה, חידדת את חושינו, גרמת לנו לגלות בעצמנו ובחברנו  דברים חדשים ואנושיים, הזכרת לנו לחיות בחיוך, בשיתוף פעולה ולזכור ולפרגן ולחייך כל יום. קיבלנו הרבה עידוד ומוטיבציה להמשיך בדרך משופרת ולדעת שאין להציב גבול לנתינה. עזרת לי להכיר את עצמי יותר טוב וגם אחרת. יום כזה נותן כוח להמשיך את השגרה בעבודה עם עוצמה וכוח".

דקלה – חברה לביטוח

"ציק מנחה הקבוצה בעל יכולות אישיות גבוהות, יכולת הקשבה וניתוח ברמה מאד גבוהה ידע לעשות את ההבחנות וההקבלות הנדרשות ולהתחבר לעולם התוכן המשטרתי. בסופו של יום: "לא נפסיק לשיר".

סנ"צ אתי מאירסון מפקדת ענף אח"מ המרכז ללימודי משטרה

"בסדנה עם צ'יק התחדדה אצלי חשיבות עבודת הצוות והמנהיגות והסתדר לי תהליך פיתוח וניהול צוות על כל תהליכיו והצדדים השונים שבו. גילוי יכולות חבויות באנשים".

גל ראש צוות הפיתוח – קונברס

"אנו צוות עובדי אגף המינהל ב-EDS ישראל רוצה להודות על יום קסום ומפרה ומהנה בהנחיתו הנהדרת של צ'יק. צחקנו, למדנו, שחקנו ושוב למדנו, כל אחד לקח אליו את הדבר שהכי דיבר אליו. ביחד נשכיל ליישם את אשר למדנו ואז ייטב לכולנו ולארגון בו אנו עובדים.

צוות אגף מינהל EDS ישראל

"ברצוננו להודות על יום חינוך ומנהיגות מעשיר ומעורר השראה שחווה סגל קורס הקצינים של המרכז ללימודי משטרה במרכז לפיתוח מנהיגות בנאות קדומים. צ'יק הסב את תשומת ליבנו להיבטים שונים שנחשפו במהלך הפעילות הקבוצתית. ההתבוננות שלו הידע והמקצועיות שהפגין, האווירה הטובה שהשרה כל זאת עשו את היום למלמד ומענג במיוחד."

בתודה רפ"ק רחל הר קצינת חינוך במרכז ללימודי המשטרה בשפרעם

"….ראית שמעת והרגשת שנהנינו. סדנה לצוות אגף משאבי אנוש. יחד אתך עברנו יום חווייתי של התנסות והעשרה, שתרמו להפריית השיח המחלקתי. חשפו אותנו לדרך לימוד יצירתית ואחרת שסייעה לשיפור המודעות לפן התפקודי, המשיק לחברתי והכל עם חיוך בעיניים".

טלי ארזי מח' הדרכה באגף משאבי אנוש המרכז הרפואי שערי צדק ירושלים

"אני רוצה להודות לכולכם על הפעילות הנפלאה שיצרתם. על המורל הגבוה שלכם. נוצרה פה קבוצת מנהיגות תומכת ומגובשת. אני רוצה להודות לכל המנהלים לאגף שיצרו את ההזדמנות הזו. אני מודה לכם ולצוות היועצים (צ'יק גלעד ויוסף קליין) שבחרתם! עשיתם עבודה נפלאה! דרך אגב אפשר להצטרף לפורום שלכם?" ……… אפשר לעשות פרויקט פיתוח מנהיגות כזה גם במועצת העיר??"….        

יגאל יוסף ראש עירית ראש העין

"מהמידע שקיבלתי ממערכת החינוך, ומבתי הספר אני לומד שעשית עבודה רצינית, מקיפה ומעמיקה שתרמה ללא ספק למערכת החינוך באילת. היה סמוך ובטוח שהחינוך באילת יעמוד בראש סדר העדיפות שלנו".

גבי קדוש ראש עיריית אילת

"בשנים 99-98 הזמנתי אותך לתרום מיכולתך המקצועית לפיתוח ארגוני של אגף החינוך בעירית רמלה.

הצלחת להדריך וללמד את כל מנהלי המחלקות באגף החינוך פרק חשוב בהכנת תכניות עבודה עם יעדים ברורים, התחייבות לתפוקות ברורות הן ברמת שיפור השירות, למוסדות החינוך והן ברמת ההוצאה לפועל של יוזמות חינוכיות ותפעול יעיל של מערכת החינוך העירונית. הבאת הרבה מקצועיות, דבקות במטרה, ויחד עם זאת תמיכה אנושית, אופטימיות, ואמפטיה חברתית ברמה גבוהה. לי אישית עזרת בייעוץ ואימון להכוונת התהליכים באגף.

בשנת 1999 נרתמת ליצירת תכנית לפיתוח אסטרטגי לשיפור מערכת החינוך, במסגרת פרוייקט 11 הישובים. השכלת לרתום את כל אנשי אגף החינוך ובעיקר את מפקחי משרד החינוך לחבור יחד לתכנית אסטרטגית המשותפת לעיריית רמלה ולמשרד החינוך. יש לי הערכה עמוקה להשקעתך המקצועית, שבוטאה במחויבות ואכפתיות מעבר לכל חשבון עסקי. תכנית זו שאתה היית שותף בכיר ביצירתה, יצרה את האפשרות של תמיכת משרדי הממשלה בפיתוח מערכת החינוך ברמלה, וכולנו יצאנו נשכרים ממנה. אני רוצה להמליץ לפני כל גורם שישקול אם להיעזר בשרותיך המקצועיים, המלצה חמה לראות את הקשר עמך כהזדמנות לצמיחה והתחדשות מערכתית ניהולית ואישית".

גלעד גולדמן מנהל אגף החינוך – בעירית רמלה. 1999

"במשך חמש שנים שימשת כיועץ ארגוני לפיתוח דגם המיחמ"ט  (מרכז יישובי לחינוך מדע וטכנולוגיה), המהווה פיתוח אסטרטגי של מערכת חינוך יישובית. תרומתך המקצועית באה לידי ביטוי בפיתוח תכנית אסטרטגית חינוך יישובית בגדרה, בפיתוח הארגוני של מחלקת החינוך בגדרה, גיבוש תפקידים, נוהלי עבודה ברורים ומוסכמים, ומהווים היום דגם ארצי לניהול מערכת חינוך יישובית. כמו כן סייעת לעיצוב תכניות פורצות דרך להעלאת ההישגים החינוכיים.

חובה נעימה לי לציין כי לאורך כל הדרך בעבודתנו המשותפת, במשך 5 שנים האחרונות ביטאת מנהיגות, מקצועיות רבה דוגמא אישית, אכפתיות מחויבות, אהבה לבריות, ודבקות במטרה שהוצבה, כך שלעונג לי היה לפעול ולהסתייע בכישוריך, הנובעים מאמונה ולהט במפעל החינוכי המאפיינים אותך.

על כל אלה קבל נא את תודתי  והערכתי, האישית על פעילותך ועל תרומתך. אני ממליץ בחום לכל גורם במערכת החינוך במדינה לרתום את יכולתך המקצועית להצלחה ויצירת הישגים".

שמואל כהן – מנהל המחלקה ליוזמות חינוכיות באגף שח"ר  משרד החינוך – 2002

"יהושע גלעד (צ'יק) גויס למערך המילואים של קצין חינוך ראשי בשנת 1980. ומאז הוא משרת במדור הדרכת מפקדים במקא"מ  (מרכז קידום אוכלוסיות מיוחדות). במסגרת שרות המילואים שותף צ'יק לצוות אשר יזם ופיתוח את רציונאל העבודה של מקא"מ. צ'יק גלעד מעורב בפיתוח והכשרת כוח אדם ותפקידים שונים. בין היתר מדריך: נגדים, קצינים וחונכים לחיילי מקא"מ.

לאחרונה עבד  צ'יק במסגרת היחידה בפיקודי, בפיתוח אסטרטגי של מדור הדרכת מפקדים והכנתו לשנות ה-2000 יחד עם צוות המדור.

תרומתו המקצועית של צ'יק מתבטאת בפיתוח יכולת המקצועית של המפקדים, הגברת האמון של החיילים ופיתוח המוטיבציה והיכולת האישית שלהם. בהנחיתו הפרטנית והקבוצתית באים לידי ביטוי מקצועיות רבה, מחויבות להצלחת המפקדים, ויחסים בין אישיים ברמה גבוהה, תמיכה אישית בצוותים ובהכשרת חונכים בשיטת ה     COACHING  (אימון לפיתוח יכולות וכישורי מפקדים ופיתוח מנהיגות בניהול).

מתוך ניסיוני כמפקד כקצין מטה וכאיש מקצוע ומתוך ההכרות האישית שלי עם צ'יק גלעד, אני ממליץ עליו כאיש מקצוע היוצר מחויבות הן אצל המונחים על ידו והן אצל הקולגות. הוא מזמן התנסות משמעותית. אני נהניתי והפקתי ערך גבוה מכל התנסויות העבודה שלי אתו".

רמ"ד הדרכת מפקדים במקא"מ רס"ן דיוד ברנסון

 

 • דברי המנהל

  יהושוע גלעד

  יהושע (צ'יק) גלעד

  יועץ ארגוני בכיר ובעל ניסיון של יותר מ-30 שנים בתחום הייעוץ לפיתוח ארגוני. "הייחודיות שלנו באה לידי ביטוי - במי שאנחנו.ואתם כמנהלים כבר יודעים, כי מה שעושה את ההבדל בהדרכה בייעוץ ובאימון, הוא לא רק הידע והניסיון של היועץ הארגוני. מה שעושה את ההבדל בין יועצים, מנחים ומאמנים הוא המימד האנושי בהדרכה, הגישה של היועץ כאדם, האינטגריטי, המקצועיות שלו, וגם שמחת החיים ואהבת האדם שהוא מביא עמו ועל זה, אתם יכולים לסמוך!"

 • גלעד וידאו ארגוני

  סיכום תהליך פיתוח והעצמת שדרת הניהול בחטיבת התפעול תיעוד מיזם פורץ דרך במחלקת ציוד מכני בנמל אשדוד – מנהל מיוחד מאד

  למחלקת סרטי הוידאו